XRHZ10SRED
Package size:
25 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
XRHZ10SRED
Backventil Utv-G3/8 ED
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
10 mm
Material
Stål
Model code
FI-RVZ-10SR-WD-B-W3-1
Pressure max.
400 bar
Pressure opening
1 bar
Safety factor
2.5
Series
S
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-20 °C