XGE35LU1516
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
30 variants
Chosen variant:
XGE35LU1516
Adapter 35L, UNF1.5/16''
Tillbehör (2)
Reservdelar (1)
Skärring 35L
Partnumber:
DPR35L
Omløber - ø35L - M45x2
Partnumber:
M35L
O-ring, Utv-UNF 1.5/16''
OUN-16
Specifications
Dimensions and shipping
D1
22 mm
D2
21,5 mm
Diameter rör
35 mm
Dimension i
15 mm
Gevind T
1.5/16-12 UNF
Gänga utv.
1.5/16-12 UNF
Gänga utv. metrisk
M45x2
L
43 mm
L1
54 mm
L2
17,5 mm
Modell kod
XA35L151612UZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
46 mm
S2
50 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
i
15 mm
Åtdragning moment
150 Nm