XGE12LR14
Pakke str.:
150 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
15 varianter
Valgt variant:
XGE12LR14
Adapter 12L, G1/4''
Accessories (2)
Alternatives (1)
Skärring 12LS
Artikelnummer:
DPR12LS
Mutter 12L (M18x1.5)
Artikelnummer:
M12L
Stud fitting - ø12L x 1/4" BSP - WD seal
FXGE12LR14WD
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
12 mm
Diameter rör
12 mm
Dimension i
12 mm
Gänga utv.
G 1/4 BSP
Gänga utv. metrisk
M18x1,5
L
31 mm
L1
39 mm
L2
12 mm
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
22 mm
Serie
L
Sexkant
19 mm
Säkerhetsfaktor
4
T
G 1/4 BSP
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
6 mm
i
12 mm
Åtdragning moment
55 Nm