Hydraulslang HydraSpecma PowerTech SPT208CH 1/2'' 2SC 350bar
Artikelnummer:
SPT208CH
Förpackningsstorlek:
1 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
Hydraulslang SPT208CH 1/2'' 2SC 350 bar, 30m
Artikelnummer: SPT208CH-RL30
Användingsområde
Diesel, Olja, Smörjfett
Armering
2 lager höghållfast ståltrådsfläta
Bestillingsenhed
Lös slang
Böjningsradie
80 mm
Diameter inv.
12.7 mm
Diameter utv.
20.8 mm
Flamresistent
Ja
Innertub
NBR (Nitril)
Märke namn
Hydraspecma
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Slangdimension
1/2 "
Slangtyp
2SC
Standard EN
EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 11237 2SC
Temperatur intermittent max.
+135 °C
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryck max.
350 bar
Tryck spräng min.
1500 bar