16GS30FDHORX45
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
16GS30FDHORX45
Presskoppling GS 45°, Ø1'', Inv-M42-DKO-30S
Accessories (1)
1" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP
Partnumber:
16GS1F-4
A
159,7 mm
Angle
45 °
B
103,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
Diameter pipe
30 mm
E
35,1 mm
H
50 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
1 "
Material
Stål
Model code
16GS-30FDHORS45
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
200 - 220 Nm
Package size
Barcode
200507
Gross weight
0,70 Kg
Net weight
0,70 Kg
Country of origin
CZE
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Invändig metrisk gänga med 24 gr. kona med O-ring.
Artikel datablad
Others has been looking for
1" Insert - 1" SAE6000 flange
1" Insert - 1" SAE6000 flange
Partnumber:
16GS16FLH
Package size:
5 st
Min. order quantity is:
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 90° 100mm drop
16GS16FLH90-100
Min. order quantity is:
Presskoppling GS 60B, Ø 1'', SAE 1 1/4'', Caterpillar
16GS20FLC60-050
1" Insert - 1" SAE3000 flange - 45°
16GS16FL45M
Presskoppling GS 30B, Ø 1'', SAE 1'', Kod 61
16GS16FL30M
Presskoppling GS 67B, Ø 1'', SAE 1'', Caterpillar
16GS16FLC67-057
Presskoppling GS 60B, Ø 1'', SAE 1'', Caterpillar
16GS16FLC60-050
1" Insert - 1" SAE3000 flange - 90°
16GS16FL90M
25 st
1 insert - 1 SAE6000 flange - 90° 160mm drop
16GS16FLH90-160
10 st
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 90°
16GS16FLH90M
25 st
Presskoppling GS 22B, Ø 1'', SAE 1'', Kod 62
16GS16FLH22M
Presskoppling GS 67B, Ø 1'', SAE 1 1/4'', Caterpillar
16GS20FLC67-057
Presskoppling GS 22B, Ø 1'', SAE 1 1/4'', Caterpillar
Presskoppling GS 22B, Ø 1'', SAE 1'', Caterpillar
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 45°
16GS16FLH45M
Presskoppling GS Rak, Ø 1'', Inv-G 1 1/4''
16GS20FBSPORX
1" Insert - (28L) M36x2 female
1" Insert - (28L) M36x2 female
16GS28FDLORX
1" Insert - (28L) M36x2 female - 90°
16GS28FDLORX90
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 30°
16GS16FLH30M
1" Insert - (28L) M36x2 female - 45°
16GS28FDLORX45
1" Insert - (25S) M36x2 female
1" Insert - (25S) M36x2 female
16GS25FDHORX
20 st
1" Insert - (28L) M36x2 male
1" Insert - (28L) M36x2 male
16GS28MDL
1" Insert - (25S) M36x2 female - 90°
16GS25FDHORX90
30 st
1" Insert - ø30 pipe - AISI316
1" Insert - ø30 pipe - AISI316
4100-30-16-SY
1" Insert - ø28 pipe - AISI316
1" Insert - ø28 pipe - AISI316
4100-28-16-SY
1" Insert - 1" banjo - AISI316
1" Insert - 1" banjo - AISI316
1" Insert - 1" BSP female - 90° - AISI316
1" Insert - 1" BSP female flat - AISI316
1" Insert - 1" NPT male - AISI316
1" Insert - 1" BSPT male - AISI316