06G18DBJ
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
06G18DBJ
Presskoppling, Ø3/8'', Banjo-M18
Specifications
Dimensions and shipping
A
62,3 mm
Angle
0 °
B
34,4 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter banjo
18 mm
F
78,3 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
3/8 "
Material
Stål
Model code
6G-18DBJ
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Surface treatment
TuffCoat™
Working Pressure
20 MPa
X
18,2 mm