XTR-12-08-08L
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
XTR-12-08-08L
Adapter T Reducering 08L
Accessories (2)
Cutting ring - ø08L
Artikelnummer:
DPR08LS
Nut - ø08L - M14x1.5
Artikelnummer:
M08L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D3
8 mm
Diameter pipe
12 - 8 - 8 mm
L1
17 mm
L2
17 mm
L3
17 mm
L5
32 mm
L6
32 mm
L7
32 mm
Material
Steel
Model code
XGR1288LZN
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
22 mm
S2
17 mm
S3
17 mm
S4
17 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer metric
M14x1,5, M18x1,5
Type
Forged
d1
12 mm
d2
8 mm
l1
24 mm