XTEE42LR
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
20 varianter
Valgt variant:
XTEE42LR
Stud branch tee stilbar - ø42L x 1.1/2" BSP
Tilbehør (1)
D42L cutting ring ø42
Varenummer:
DPR42L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
42 mm
D3
32 mm
D4
55,8 mm
Diameter pipe
42 mm
Dimension D4
55.8 mm
L
49 mm
L1
61 mm
L2
38 mm
L3
59 mm
L4
15 mm
Material
Steel
Model code
XCE42RLOAZN
Pressure max.
160 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
50 mm
S2
55 mm
S3
60 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1.1/2 BSP
Thread outer
G 1.1/2 BSP
Thread outer metric
M52x2
Torque tightening
600 Nm
Type
Forged
d2
36 mm