XLE12LKR
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
XLE12LKR
L stud ø12L x 3/8" BSP
Tilbehør (1)
Nut - ø12L - M18x1.5
Partnumber:
M12L
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D3
9 mm
Diameter pipe
12 mm
Dimension i
12 mm
L
24 mm
L1
32 mm
L2
17 mm
L3
28 mm
Material
Steel
Model code
XD12RLZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
17 mm
S2
22 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
R 3/8 BSPT
Thread outer
R 3/8 BSPT
Thread outer metric
M18x1,5
Type
Profiled
d1
12 mm
d2
10 mm
i
12 mm