XGE10LN38
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
20 varianter
Utvald variant:
XGE10LN38
Stud fitting - ø10L x 3/8" NPT
Accessories (4)
Dobbelt skærering - ø10L
Partnumber:
FIDS10LS
Omløber - ø10L - M16x1.5
Partnumber:
FIM10L
Dobbelt skærering WDDS - ø10L/S - pakning
FIWDDS10LS
Omløber - 10L - M16x1.5
M10L
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
D1
10 mm
D2
7 mm
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
15 mm
L
32 mm
L1
40 mm
L2
25 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-10L3/8N-W3
Pressure max.
315 bar
S1
19 mm
S2
19 mm
Series
L
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
3/8 NPT
Thread outer
3/8 NPT
i
15 mm