UNC38-114ZN
Pakke str.:
1 set
Min. bestillingsenhed er:
1 set
SE ANDRE VARIANTER
4 varianter
Valgt variant:
UNC38-114ZN
Bolts (4) for SAE flanges - 10.9 ZiNi - UNC 3/8" x 1.1/4"
Specifications
Dimensions and shipping
Bolt thread
3/8 UNC
Brand Name
Havit
Length
32 mm
Material
Steel
Material quality
St. 10.9
Number of bolts
4
Standard
ASA B18.3 - grade 10
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Package size
Barcode
421734
Gross weight
0,10 Kg
Net weight
0,10 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Others has been looking for
Threaded flange 1.1/4" SAE3000 x 1.1/4" BSP - complete
Partnumber:
8310-20-20-KM
Package size:
Min. order quantity is:
Threaded flange 2" SAE3000 x 1.1/4"BSP - complete
Partnumber:
8310-32-20-KM
Min. order quantity is:
Threaded flange 0° SAE 3000 PSI x BSP female with O-ring and MM bolts
1 st
1 st
Threaded flange 1.1/4" SAE3000 x 1" BSP - complete
SVETSFLÄNS RAK SAE6000 1.1/4", UTV 38MM
Flange head SAE 6000 PSI
Flange head SAE 6000 PSI
Split flange 1.1/4" SAE6000 - complete
Split flange kit SAE 6000 PSI with O-ring and MM bolts
FLÄNS RAK SAE3000 1.1/4"
FLÄNS RAK SAE3000 1.1/4"
Flange head 1.1/4" SAE3000 - w/o o-ring
Flange head SAE 3000 PSI
Flange head SAE 3000 PSI
Flange head SAE 3000 PSI
Flange head SAE 3000 PSI
1.1/4" SAE split flange halves 3000 PSI
2 st
Split flange SAE 3000 PSI
Split flange SAE 3000 PSI
2 st
Split flange kit SAE 3000 PSI with O-ring and MM bolts