PATRON

PATRON

Artikelnummer:
SF6731-MG

Förpackningsstorlek:
1 st

Minsta beställningskvantitet:
1 st
Area of use
Hydraulic oil

Brand Name
Stauff

By-pass valve
No

Diameter
129 mm

Dimension L
270 mm

Dimension Ø
129 mm

Filtration
Absolute

Filtration degree
12 my

Pressure burst min.
20 bar

Pressure differential
5,5 Bar

Pressure max.
14 bar

Sealing material
NBR

Temperature max.
+100 °C

Temperature min.
-30 °C

Thread
1.1/2-16 UNF

Total length
270 mm
Förpackningsstorlek
1 st

Streckkod
212582

Bruttovikt
Kg

Nettovikt
Kg

Ursprungsland
deu
HydraSpecma | Nordens bredeste hydraulik sortiment online - dag til dag levering!
HydraSpecma | Hydrauliske Systemer – Slange- og Rørledningsartikler – Elektrificering – Vedvarende Energi

HYDRASPECMA
– DIN PARTNER FRA IDÉ
TIL SERIEPRODUKTION

Hos HydraSpecma er vi specialiserede i at designe og bygge state-of-the-art hydrauliske og elektriske systemer, skræddersyet til vores kunders forskellige behov på tværs af brancher.

Vores ekspertise stopper ikke bare der. Vi er også førende inden for levering af omfattende slange- & rørledningsartikler – fra højkvalitets slanger og rør til robuste fittings og adaptere – som sikrer problemfri væskekontrol og langtidsholdbar ydeevne.

Vi tilbyder også et stærkt produktudvalg til industrien for vedvarende energi, der understøtter din virksomhed med markedsførende køleløsninger, smøre- og filtreringssystemer, hydrauliske systemer samt slanger, rør og fittings.

Vores passion for innovation matches af vores ansvar for kvalitet. Hvert produkt og system i vores omfattende sortiment afspejler dette. Uanset om du arbejder med komplekse hydrauliske systemer eller søger pålidelige komponenter, leverer vi løsningen, du har brug for.

Tag næste skridt med os og oplev, hvordan præcision og teknik går hånd i hånd – og hvor hver eneste forbindelse handler om mere end komponenter og systemer; det handler om mennesker og deres forretning.

FOR HOS HYDRASPECMA

ER DIN SUCCES VORES SUCCES