SCT4-130140
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
10 st
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
SCT4-130140
Superclamp Constans tension 130-140, W4
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Mikalor
Corrosion resistance
400 hours salt spray ASTM B-117
Diameter max.
140 mm
Diameter min.
130 mm
Material quality band
1.4301 / AISI304
Material quality bolt
1.4301 / AISI304
Material quality housing
Model code
Thread of bolt metric
M9x1
Torque tightening
50,0 Nm
Width
28 mm
Pakke str.
Stregkode
375170
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
esp
Produkt information
Links
Product datasheet
Product datasheet
Andre kigger på
SLANGKLAMMER PA-RI 31-35 ENKEL W1
Varenummer:
35E20
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SLANGKLAMMER PA-RI 50-60 DUBBEL W1
Varenummer:
60D20
Min. bestillingsenhed er:
1 st
55E20
90D20
Slangklammer ABA 11-17/9 W1 Förzinkat stål/Aluzink
A1-1117
100 st
AB1-1928
50 st
40E20
A1-814
100 st
38E20
SLANGKLAMMER 75-85 DUBBEL W5-SYRAFAST
85D20-SY
60E20
AB1-1524
50 st
65E20
Slangklammer W2 8-16 bredd=9mm
Slangklammer W2 8-16 bredd=9mm
D2-0816
Slangklamma Superclamp W4 Spänn omr. 29-31, Bredd 20mm
S4-2931
70E20
Buntband 2,5x100, Svart Nylon 6.6, 100st
BB-2.5X100-S
1 frp
1 frp
Tryckluftklämma 2.1/2'' 77-94mm DIN20039A
TK-77/94
2 st
Slangklammer W2 10-16 bredd=7mm
D2-1016
Slangklammer W2 50-70 bredd=12mm
DD2-5070
SLANGKLAMMER PA-RI 160-175 DUBBEL W1 25MM