OFGE-08-12ED
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
30 varianter
Utvald variant:
OFGE-08-12ED
Adaptor 3/4 BSP x 13/16" ORFS
Specifications
Dimensions and shipping
A
42 mm
B
13 mm
CH
32 mm
D
16 mm
F
13/16-16 ORFS
F1
G 3/4 BSP
Gevind udvendig
13/16-16 ORFS
Gevind udvendig
G 3/4 BSP
Korrosions resistens
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Steel
Model kode
SA502146/1226
Mærke navn
FOR
Overfladebehandling
Electro zinc plated
Pakningsmateriale
NBR
Standard ISO
ISO 1179
T
12 mm
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryk maks.
350 bar