MF1002A10HB
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
21 varianter
Utvald variant:
MF1002A10HB
Filter element - MPF - 10my absolut
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
28 mm
Diameter outer
70 mm
Filtration
Absolute
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
65 lpm
Length
140 mm
Model code
MF1002A10HBP01
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C
Förpackningsstorlek
Streckkod
400745
Bruttovikt
0,22 Kg
Nettovikt
0,22 Kg
Ursprungsland
ITA
Intrastat artikelkod
Produktinformation
MF filter elements for filters installed in the tank, models MPF and MPT.
Assortment content
Länkar
Product catalog
Product catalog
Andra tittar på
Return filter - 10my absolut - 1" BSP