HFRC12G03
Pakkauskoko:
10 st
Pienin tilausmäärä on:
1 st
Angle
0 °
Area of use
Compressed air, Food, Gas and liquids compatible with constituent materials, Vacuum
Brand Name
Tierre
Corrosion resistance
96 hours ASS
Material
Brass, Stainless steel
Material quality
CW614L/CW617L
Model code
HFRC12G03
Pressure max.
20 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
HFR
Standard
Silicone Free
Standard EN
EC 1935/2004, ICIM Food
Standard SAE
NSF/ANSI 169
Temperature max.
+150 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 3/8 BSP
Vacuum max.
-0.999 bar
Package size
10 st
Barcode
448662
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
ita
Intrastat code
Adapter Rak Ø12 mm Utv-G3/8''