HFRC10G02
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
Anvendelsesområde
Compressed air, Food, Gas and liquids compatible with constituent materials, Vacuum
Gevind
G 1/4 BSP
Korrosions resistens
96 hours ASS
Materiale
Brass, Stainless steel
Materialekvalitet
CW614L/CW617L
Model kode
HFRC10G02
Mærke navn
Tierre
Pakningsmateriale
FKM/FPM (Viton®)
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
HFR
Standard
Silicone Free
Standard EN
EC 1935/2004, ICIM Food
Standard SAE
NSF/ANSI 169
Temperatur maks.
+150 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk maks.
20 bar
Vakuum maks.
-0.999 bar
Vinkel
0 °
Package size
10 st
Barcode
448660
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
ita
Intrastat code
Adapter Rak Ø10 mm Utv-G1/4'' FDA Viton