GPFO20-25
Förpackningsstorlek:
50 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
GPFO20-25
General Purpose Fuel Oil hose 25/34 WP20BAR
Tillbehör (3)
Elaflex brass coupling type M.
Partnumber:
Elaflex brass coupling type V.
Partnumber:
Slangn. med o-ring 25mm-G3/4
F0776800B
Specifications
Dimensions and shipping
Area of use
Bend radius
125 mm
Brand Name
Danfoss
Cover
NBR/PVC
Diameter inner
25 mm
Diameter outer
37 mm
Electrically conductive
R < 10^6 Ohm
Length
50 m
Pressure burst min.
60 bar
Pressure max.
20 bar
Reinforcement
Synthetic fiber
Standard ISO
ISO 1307
Temperature max.
+95 °C
Temperature min.
-35 °C