DD4-170190
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
10 st
SEE OTHER VARIANTS
23 variants
Chosen variant:
DD4-170190
Slangklammer W4 170-190 bredd=12mm
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Mikalor
Corrosion resistance
400 hours salt spray ASTM B-117
Diameter max.
190 mm
Diameter min.
170 mm
Material
Stainless steel
Material quality
1.4301 / AISI304
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Standard DIN
DIN 3017
Torque tightening
7 Nm
Width
12 mm
Package size
Barcode
297769
Gross weight
0,062 Kg
Net weight
0,062 Kg
Country of origin
esp
Product information