3022-00-P20CS-12V
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
3022-00-P20CS-12V
Crimper up to 1.1/2" 12V w/o dies
Tilbehør (1)
Reservedele (1)
Die grease Finnpower
Artikelnummer:
Master die springset for P20 Finnpower (16)
Artikelnummer:
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Adjustment method
Potentiometer
Brand Name
Finn-Power
Crimpdiameter max.
61 mm
Crimpdiameter min.
10 mm
Current type
DC
Dies type
P20
Field of application
Servicecar, Workshop
Force
137 ton
Height
387 mm
Hose size
1.1/2 "
Length
571 mm
Motor power
1,6 kW
Voltage
12 V
Width
533 mm
Förpackningsstorlek
Streckkod
332187
Bruttovikt
63,00 Kg
Nettovikt
63,00 Kg
Ursprungsland
fin
Produktinformation