12GS27FPFL
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
3 variants
Chosen variant:
12GS27FPFL
3/4" Insert - ø27mm indv. - Poclain
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
91 mm
Angle
0 °
B
40 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
Diameter flange
27 mm
Fits to
Poclain®
Flange
n.a. "
Flange SAE/DIN
Poclain
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
3/4 "
Material
Steel
Model code
12GS-27FPFL
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Surface treatment
TuffCoat™
X
27 mm
Pakke str.
Stregkode
252812
Brutto vægt
0,51 Kg
Netto vægt
0,51 Kg
Oprindelsesland
CZE
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Heavy series flange for Poclain machines.
Product datasheet
Andre kigger på
3/4" Insert - (20S) M30x2 female
Varenummer:
12GS20FDHORX
Pakke str.:
40 st
Min. bestillingsenhed er:
3/4" Insert - 1" SAE6000 flange - Caterpillar®
Varenummer:
12GS16FLC
Min. bestillingsenhed er:
3/4" Insert - 3/4" BSP female
3/4" Insert - 3/4" BSP female
12GS12FBSPORX
10 st
3/4" Insert - 3/4" SAE3000 flange - 90° 150mm drop
12GS12FL90-150
Presskoppling GS 22B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Caterpillar
12GS12FLC22-016
Presskoppling GS 30B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Caterpillar
12GS12FLC30-022
Presskoppling GS Rak, Ø 3/4'', Utv-G 1''
12GS16MBSPP
3/4" Insert - 1" BSP female - 45° - AISI316
4041-16-12-SY
3/4" Insert - 3/4" BSP female - 90°
12GS12FBSPORX90
5 st
3/4" Insert - (25S) M36x2 male
3/4" Insert - (25S) M36x2 male
12GS25MDH
3/4" Insert - (20S) M30x2 male
3/4" Insert - (20S) M30x2 male
12GS20MDH
Presskoppling GS Rak, Ø3/4'', Utv-G 3/4'', Rock Breaker
12GS12MBSPP-RB
3/4" Insert - 3/4" BSP male
3/4" Insert - 3/4" BSP male
12GS12MBSPP
3/4" Insert - 3/4" BSP female - 45° - AISI316
4041-12-12-SY
3/4" Insert - 1" BSP female
3/4" Insert - 1" BSP female