10GS16FDHORX
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
A
96 mm
Arbejdstryk
42 MPa
B
45,7 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rør
16 mm
H
30 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
10GS16FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Slangekoblingstype
For separate ferrule
Slangestørrelse
5/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
62 - 68 Nm