08G12FDLORX90
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
17 varianter
Valgt variant:
08G12FDLORX90
Coupling 1/2, M18x1,5 fem. 12L 8G-12FDLORX90 Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
71,4 mm
Angle
90 °
B
34,2 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
DN
12 mm
Diameter pipe
12 mm
E
37 mm
H
22 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/2 "
Material
Steel
Model code
8G-12FDLORX90
Pressure max.
350 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
38 - 42 Nm