06GS12MDL
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
5 varianter
Valgt variant:
06GS12MDL
3/8" Insert - (12L) M18x1.5 male
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
60 mm
Angle
0 °
B
24,2 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter pipe
12 mm
H
19 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
3/8 "
Material
Steel
Model code
6GS-12MDL
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Thread outer
M18x1,5
Torque tightening
38 - 42 Nm
Working Pressure
42 MPa