06G14FDHORX
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
18 variants
Chosen variant:
06G14FDHORX
Coupling 3/8, M22x1,5 fem. 14S 6G-14DHORX Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
58 mm
B
30,1 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rør
14 mm
H
27 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
6G-14FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
3/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
52 - 58 Nm