WFG3005L42
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
WFG3005L42
Flange 90° 1.1/2" SAE3000 x 42L
Tillbehör (2)
O-ring 90S
Artikelnummer:
47.22X3.53S
Mutter 42L (M52x2)
Artikelnummer:
M42L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Brand Name
Havit
Corrosion resistance
480 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
60.3 mm
Diameter pipe
42 mm
Flange
1.1/2 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Material
Steel
O-ring
47,22X3,53 mm
Pressure max.
160 bar
Series
L
SAE J518 Code 61
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-40 °C