WFG3002L22
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
WFG3002L22
Flange 90° 3/4" SAE3000 x 22L
Tillbehör (2)
O-ring 90S
Partnumber:
24.99X3.53S
Mutter 22L (M30x2)
Partnumber:
M22L
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Brand Name
Havit
Corrosion resistance
480 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
38.1 mm
Diameter pipe
22 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Material
Steel
O-ring
24,99X3,53 mm
Pressure max.
160 bar
Series
L
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-40 °C