S665-16-45U bulkhead elbow
S665-16-45U bulkhead elbow
Varenummer:
VUP-16
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Lock nut 7/8 UNF
Varenummer: 31FS10
Angle
45 °
B
28 mm
Brand Name
FOR
C
55 mm
CH
30 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
38,5 mm
Diameter pipe
16 mm
Dimension J1
7/8-14 JIC
J
7/8-14 JIC
Material
Steel
Pressure max.
350 bar
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
16 mm
T1
16 mm