S610-25-33G Tee BSP
…
Read more
Partnumber:
TOL-25-1
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
TOL-25-1
S610-25-33G Tee BSP
Specifications
Dimensions and shipping
B
46 mm
B1
46 mm
Brand Name
FOR
C
52 mm
CH
41 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
25 mm
Dimension J1
1.5/16-12 JIC
F
G 1 BSP
J
1.5/16-12 JIC
Material
Steel
Pressure max.
250 bar
Standard ISO
ISO 1179
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
25 mm
T1
25 mm