SIT38-N-25
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
36 variants
Chosen variant:
SIT38-N-25
Sitex hub, drilled ø25 H7
Specifications
Dimensions and shipping
Axel diameter
25 mm
Axel kilspår
8,0 mm
Axeltyp
Cylindrical
C
40 mm
Diameter nav
58 mm
Effekt kW/rot. max.
0.0171 kW
Effekt nominell kW/omdr.
0.0085 kW
Moment nominellt
8.1 daNm
Moment utgång max.
16.2 Nm
Märke namn
Sitex
Tillverkningsmaterial
Steel
Utv. Splinesantal
44
d
58 mm