3/4" Insert (No-Skive) - 1" SAE6000 CAT flange - 130SN12-16
3/4" Indstik (No-Skive) - 1" SAE6000 CAT flange - 130SN12-16
…
Read more
Partnumber:
NS1216FLC
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
NS1216FLC
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
I.M.M Hydraulics
C
66 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose size
3/4 "
Model code
130SN12-16
T
1 mm
Package size
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
ita
Intrastat code
Product information
Product catalog
Frequently bought together with
Stud fitting female - ø18L x 3/4" BSP female - AISI316
Partnumber:
AI18LR3/4X/7
0 pcs
Min. order quantity is:
Adaptor 12mm AISI316
Adaptor 12mm AISI316