NH3040/25600
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
69 varianter
Utvald variant:
NH3040/25600
Double acting cylinder NH30-SD-40/25x600-S
Reservdelar (3)
Joint bearing
Partnumber:
GE20DO2RS
Piston for NH20/21/30
Partnumber:
SKO-NH40
Lock nut, 5/8 UNF NH3040+50
SM10
Specifications
Dimensions and shipping
A
185 mm
A1
54 mm
Area piston pull side
7.66 cm2
Area piston push side
12.57 cm2
B
150 mm
Brand Name
LJM
C
32,5 mm
D
40 mm
Diameter inner cylinder
40 mm
Diameter rod
25 mm
Diameter spherical bearing
20 mm
E
52,5 mm
Eye width cylinder
25 mm
F
G 3/8 BSP
Model code
NH30-SD-40/25x600-s
Mounting dimension
785 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
600 mm
Thread
G 3/8 BSP
Top eye width
30 mm
d
25 mm