NH3040/20100
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
69 varianter
Utvald variant:
NH3040/20100
Double acting cylinder NH30-SD-40/20x100-S
Reservdelar (4)
Joint bearing
Artikelnummer:
GE20DO2RS
Lock ring NH3040
Artikelnummer:
L20-I35
Cylinder head for NH30-40/20 Standard edition (NI20x26x05)
OVD-NH4020-1
Seal kit for NH30-40/20
REP-NH04020
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
185 mm
A1
54 mm
Area piston pull side
9.43 cm2
Area piston push side
12.57 cm2
B
150 mm
Brand Name
LJM
C
32,5 mm
D
40 mm
Diameter inner cylinder
40 mm
Diameter rod
20 mm
Diameter spherical bearing
20 mm
E
52,5 mm
Eye width cylinder
25 mm
F
G 3/8 BSP
Model code
NH30-SD-40/20x100-s
Mounting dimension
285 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
100 mm
Thread
G 3/8 BSP
Top eye width
25 mm
d
20 mm