MF4001P10NB
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
23 varianter
Utvald variant:
MF4001P10NB
Filter element - MPF - 10my nominel
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
50 mm
Diameter outer
130 mm
Filtration
Nominal
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
370 lpm
Length
160 mm
Model code
MF4001P10NBP01
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,67 Kg
Net weight
0,67 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
MF filter elements for filters installed in the tank, models MPF and MPT.
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Return filter - 10my absolut - 1/2" BSP
Partnumber:
MPF0301G1A10
Package size:
Min. order quantity is:
1 pcs
Return filter - 25my absolut - 3/4" BSP
Partnumber:
MPF1002G2A25
Min. order quantity is:
Electrical pressure indicator - 1.5 bar
BEA15HA50P01
MF4002P10NB
Filter element - MPF - 25my absolut
MF1002A25HB
Return filter - 10my absolut - 3/4" BSP
MPF1002G2A10
Return filter - 10my nominel - 1/2" BSP
MPF0301G1P10
Filter element - MPT - 10my nominel
MF0201P10NB
Return filter - 10my absolut - 1" BSP