MF1002A10HB
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
23 varianter
Valgt variant:
MF1002A10HB
Filter element - MPF - 10my absolut
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
28 mm
Diameter outer
70 mm
Filtration
Absolute
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
65 lpm
Length
140 mm
Model code
MF1002A10HBP01
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,22 Kg
Net weight
0,22 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
MF filter elements for filters installed in the tank, models MPF and MPT.
Assortment content
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Return filter - 10my absolut - 1/2" BSP
Partnumber:
MPF0301G1A10
Package size:
Min. order quantity is:
1 pcs
Return filter - 25my absolut - 3/4" BSP
Partnumber:
MPF1002G2A25
Min. order quantity is:
Electrical pressure indicator - 1.5 bar
BEA15HA50P01
Filter element - MPF - 10my nominel
MF4002P10NB
Filter element - MPF - 25my absolut
MF1002A25HB
Return filter - 10my absolut - 3/4" BSP
MPF1002G2A10
Return filter - 10my nominel - 1/2" BSP
MPF0301G1P10
Filter element - MPT - 10my nominel
MF0201P10NB
Return filter - 10my absolut - 1" BSP