S230-20-21G adaptor BSP
External thread (BSPP)
O-ring, NBR Shore 85 +5/0 and support ring
…
Read more
Partnumber:
M-20-1/2
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
30 variants
Chosen variant:
M-20-1/2
S230-20-21G adaptor BSP
Specifications
Dimensions and shipping
A
47 mm
B
22 mm
CH
30 mm
D
12 mm
Diameter pipe
20 mm
F
G 1/2 BSP
J
1.1/16-12 JIC
Pressure max.
300 bar
T
20 mm
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-20 °C