HMP015/210
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
HMP015/210
Cetop3 pressure relief valve 10-210 bar
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Flow rate nominal LMin
35 lpm
Model code
HMP-015/210
NG ISO-size
NG06
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Pressure max.
350 bar
Pressure setting max.
210 bar
Pressure setting min.
10 bar
Standard ISO
ISO 4401
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C