GS1630RO42B
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
GS1630RO42B
1" Insert - (30S) M42x2 female
Specifications
Dimensions and shipping
A
118 mm
Arbetstryck
42 MPa
B
61,6 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rör
30 mm
H
50 mm
Modell kod
16GS-30FDHORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
For separate ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
200 - 220 Nm