Coupling 1 , M42x2 fem. 30S 45 16G-30FDHORX45 Gates MegaCrim
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
…
Läs mer
Artikelnummer:
G1630RO42B45
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
13 varianter
Utvald variant:
G1630RO42B45
Accessories (1)
Plug M42x2,0. REPLACED BY PLUG16M.
Artikelnummer:
PLUG16M
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
139,8 mm
Angle
45 °
B
83 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
30 mm
E
35,1 mm
H
50 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1 "
Model code
16G-30FDLORX45
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
200 - 220 Nm