Coupling 1 , M42x2 female 30S 16G-30FDHORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Partnumber:
G1630RO42B
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
A
94,1 mm
B
49,2 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rør
30 mm
H
50 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
16G-30FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
1 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
200 - 220 Nm