Coupling 1 , M36x2 fem. 28 16G-28FDLORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
G1628RO36B
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Male protection plug, M36x2, M36x1.5
Varenummer: PLUG15M
A
81,6 mm
Angle
0 °
B
36,7 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
28 mm
H
41 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1 "
Model code
16G-28FDLORX
Pressure max.
224 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm