FXWE10LR14K
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
20 varianter
Valgt variant:
FXWE10LR14K
Elbow ø10 1/4" BSPT - forged
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
10 mm
D3
7 mm
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
13 mm
L
22 mm
L1
30 mm
L2
15 mm
L3
27 mm
Material
Steel
Model code
FI-WE-10LRk-W3
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
14 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
T
R 1/4 BSPT
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer
R 1/4 BSPT
d2
8 mm
i
13 mm