FXRSW35LR114WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
FXRSW35LR114WD
Banjo - ø35L x 1.1/4" BSP with WD seal NBR
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
35 mm
Diameter pipe
35 mm
Dimension i
20 mm
L
46 mm
L1
57 mm
L2
35,5 mm
L3
70 mm
L4
35,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-RSW-35LR-WD-B-W3
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
55 mm
S2
50 mm
S3
50 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Thread outer
G 1.1/4 BSP
d2
50,9 mm
i
20 mm