FXRSW20SR34WD
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
FXRSW20SR34WD
Banjo - ø20S x 3/4" BSP with WD seal NBR
Accessories (4)
Cutting ring - ø20S
Artikelnummer:
FIDS20S
Nut - ø20S - M30x2
Artikelnummer:
FIM20S
Double cutting ring WDDS - ø20S - packing
FIWDDS20S
M20S nut ø20 M30x2
M20S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
20 mm
Dimension i
16 mm
L
36,5 mm
L1
47,5 mm
L2
26 mm
L3
48 mm
L4
24 mm
Material
Steel
Model code
FI-RSW-20SR-WD-B-W3
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
36 mm
S2
32 mm
S3
36 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T1
G 3/4 BSP
Thread outer
G 3/4 BSP
d1
20 mm
d2
32,9 mm
i
16 mm