FXGE38SR114
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
34 varianter
Utvald variant:
FXGE38SR114
Stud fitting - ø38S x 1.1/4" BSP
Tillbehör (2)
Double cutting ring WDDS - ø38S - packing
Artikelnummer:
FIWDDS38S
Nut - ø38S - M52x2
Artikelnummer:
M38S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
38 mm
Diameter pipe
38 mm
Dimension i
20 mm
Hexagon
55 mm
L
62 mm
L1
75 mm
L2
26 mm
Material
Steel
Model code
XA38SR114ZN
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
55 mm
S2
60 mm
Safety factor
2.5
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Thread outer
G 1.1/4 BSP
Thread outer metric
M52x2
d2
25 mm
i
20 mm