FXGE38SR1
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
FXGE38SR1
Stud fitting - ø38S x 1" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
38 mm
Diameter pipe
38 mm
Dimension i
18 mm
L
62 mm
L1
77 mm
L2
28 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-38SR1-W3
Pressure max.
200 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
55 mm
S2
60 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1 BSP
Torque tightening
700 Nm
d2
20 mm
i
18 mm
Package size
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
0,524 Kg
Country of origin
deu
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Indskruning - ø38S x 1" BSP
Product datasheet
3D-file
Note: Opening 3D files requires a program that supports the file format
Others has been looking for
Indskruning - ø28L indv x 1" BSP - WD pakning
Partnumber:
FEGED28LR1WD
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
Indskruning - ø25S indv x 1" BSP - WD pakning
Partnumber:
FEGED25SR1WD
0 pcs
Min. order quantity is:
Indskruning - ø28L x 1" BSP
Indskruning - ø28L x 1" BSP
A28RLX
Indskruning - ø22L x 1" BSP - WD pakning
FXGE22LR1WD
Indskruning - ø22L indv x 1" BSP - WD pakning
FEGED22LR1WD
Indskruning - ø28L x 1" BSP - WD pakning
FXGE28LR1WD
Indskruning - ø42L x 1" BSP - WD pakning
FXGE42LR1WD
Indskruning - ø30S indv x 1" BSP - o-ringstætning
VA30SR1DKO
Indskruning - ø15L x 1" BSP - WD pakning
FXGE15LR1WD
Indskruning - ø35L x 1" BSP - WD pakning
A35LR1WDX
Indskruning - ø20S x 1" BSP - WD pakning
FXGE20SR1WD
Indskruning - ø18L x 1" BSP - WD pakning
FXGE18LR1WD
Indskruning - ø30S x 1" BSP - WD pakning
FXGE30SR1WD
Indskruning - ø42L x 1" BSP
Indskruning - ø42L x 1" BSP
FXGE42LR1
Indskruning - ø38S x 1" BSP - WD pakning
FXGE38SR1WD
Indskruning - ø25S x 1" BSP - WD pakning
FXGE25SR1WD
FXGE35LR1WD
Vinkel indskruning 90° - ø28L x 1" BSPT
FXWE28LR1K
Indskruning - ø22L x 1" BSP
Indskruning - ø22L x 1" BSP
FXGE22LR1
Indskruning - ø30S x 1" BSP
Indskruning - ø30S x 1" BSP
FXGE30SR1
Indskruning - ø30S indv x 1" BSP - WD pakning
FEGED30SR1WD
Indskruning - ø28L x 1" BSPT
Indskruning - ø28L x 1" BSPT
FXGE28LR1K
Indskruning - ø25S x 1" BSP 60°
FXGE25SR1DF
Indskruning - ø28L x 1" NPT
Indskruning - ø28L x 1" NPT
FXGE28LN1
Indskruning - ø28L x 1" BSP
Indskruning - ø28L x 1" BSP
FXGE28LR1
Indskruning - ø25S x 1" BSP
Indskruning - ø25S x 1" BSP
A25RSX
Indskruning - ø22L x 1" BSP
Indskruning - ø22L x 1" BSP
A22LR1X
Indskruning - ø20S x 1" BSP
Indskruning - ø20S x 1" BSP
FXGE20SR1
Indskruning - ø25S x 1" BSP
Indskruning - ø25S x 1" BSP
FXGE25SR1
Vinkel indskruning 90° - ø28L x 1" BSP