FXGE35LR114
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
40 varianter
Utvald variant:
FXGE35LR114
Stud fitting - ø35L x 1.1/4" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
35 mm
Diameter pipe
35 mm
Dimension i
20 mm
Hexagon
50 mm
L
48 mm
L1
59 mm
L2
17,5 mm
Material
Steel
Model code
XA35RLZN
Pressure max.
200 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
50 mm
S2
50 mm
Safety factor
2.5
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Thread outer
G 1.1/4 BSP
Thread outer metric
M45x2
d2
30 mm
i
20 mm