FXGE28LR112
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
18 varianter
Valgt variant:
FXGE28LR112
Stud fitting - ø28L x 1.1/2" BSP
Tilbehør (3)
Cutting ring - ø28L
Artikelnummer:
DPR28L
Skärring dubbel mjuktätad, WDDS, 28L
Artikelnummer:
FIWDDS28L
Mutter 28L (M36x2)
M28L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
28 mm
Diameter pipe
28 mm
Dimension i
22 mm
L
50 mm
L1
65 mm
L2
20,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-28LR1-1/2-W3
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
55 mm
S2
41 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/2 BSP
Thread outer
G 1.1/2 BSP
Thread outer metric
M36x2
Torque tightening
800 Nm
d2
36 mm
i
22 mm