FXGE15LR38
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
FXGE15LR38
Stud fitting - ø15L x 3/8" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
15 mm
Diameter rør
15 mm
Dimension i
12 mm
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
32,5 mm
L1
40,5 mm
L2
13 mm
Materiale
Steel
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zinc-Nickel plated
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
24 mm
S2
27 mm
Serie
L
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tilspændingsmoment
95 Nm
Tryk maks.
400 bar
Vinkel
0 °
d2
9 mm
i
12 mm