FXGE10LN14
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
FXGE10LN14
Stud fitting - ø10L x 1/4" NPT
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
10 mm
D2
7 mm
Diameter rör
10 mm
Dimension i
15 mm
Gänga T
1/4 NPT
Gänga utv.
1/4 NPT
Gänga utv. metrisk
M16x1,5
L
31 mm
L1
39 mm
L2
24 mm
Modell kod
FI-GE-10L1/4N-W3
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
17 mm
S2
19 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
315 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zinc-Nickel plated
i
15 mm